Pingpong 2020 013

Původně jsme chtěli uspořádat náš tradiční sokolský turnaj ve stolním tenise „Pingpong Sokol Cup 2020“ již na jaře, ale kvůli pandemii koronaviru jsme jej museli odložit. A tak jsme se hned po letních prázdninách, když nás po dlouhé době zase pustili do naší školní tělocvičny ve Freimannu, domluvili, že turnaj zorganizujeme raději co nejdříve, než nám ta mikroskopická „breberka“ případně stačí naše sportovní plány znovu překřížit.

Ve čtvrtek 24.09.2020 jsme tedy v tělocvičně místo žíněnek na gymnastiku a volejbalové sítě vytáhli tři pingpongové stoly a turnaj mohl začít. Ještě vlastně ne, protože tak jednoduché to letos nebylo. Soutěžilo se totiž jako vždy ve dvou kategoriích, mužské a ženské, ale poněvadž se většina hráček na poslední chvíli omluvila a za „slabší pohlaví“ nakonec dorazila jen statečná Marie Popeláková, rozhodl hlavní organizátor turnaje Tomáš Mrtvý, že ženskou kategorii rozšíří i o ty hráče z přítomného mužského osazenstva, kteří tam svou úrovní hry dobře zapadnou. Tím se na ženskou soupisku dostaly hned další dvě hráčky, Jaroslava a Markéta, které tak spolu s Jaroslavem Vernerem a Markem Péchym obětavě bojovaly v obou soutěžních skupinách. A ti hráči, kteří nebyli takto vytíženi a nechtěli během přestávek mezi jednotlivými zápasy vychladnout, si mohli zahrát badminton na postaveném minihřišti.

Pingpong 2020 zenyNakonec ženskou kategorii, v níž se hrálo na dva vítězné sety, zaslouženě vyhrála Marie před Jaroslavou a Markétou, i když průběh této soutěžní části byl velmi vyrovnaný a o konečném pořadí rozhodly při rovnosti bodů nejen vzájemné zápasy, ale pochopitelně i ženská krása.

V mužské části turnaje soutěžilo osm hráčů systémem „každý s každým“ na tři vítězné sety a oproti loňskému ročníku nedošlo na stupni vítězů k žádným nečekaným změnám – vítězem turnaje se opět suverénně stal Karel Syrovátka a loňské stříbro obhájil i Tomáš Mrtvý. Třetí skončil Janko Šotík, který na minulém turnaji chyběl. Na chvostu tabulky se oproti loňsku mezi sebou vystřídali Jaroslav Verner a Marek Péchy, jehož letošní poslední místo se jistě dá vysvětlit určitým herním nesoustředěním, zaviněným nadcházejícími závěrečnými zkouškami z několikaměsíčního kursu rehabilitačního sportu pro postižené (poznámka po uzávěrce: zkoušky udělal a potřebný certifikát získal – gratulujeme!).

V přiložených tabulkách jsou k nahlédnutí podrobné výsledky pingpongového turnaje, ale určitě více o jeho atmosféře vypoví závěrečná fotogalerie.

(Jaroslav Verner)

 • Pingpong_2020_001
 • Pingpong_2020_002
 • Pingpong_2020_003
 • Pingpong_2020_004
 • Pingpong_2020_005
 • Pingpong_2020_006
 • Pingpong_2020_007
 • Pingpong_2020_008
 • Pingpong_2020_009
 • Pingpong_2020_010
 • Pingpong_2020_011
 • Pingpong_2020_012
 • Pingpong_2020_013
 • Pingpong_2020_014
 • Pingpong_2020_015
 • Pingpong_2020_016