csde

Jednoho pátečního květnového rána se rozjela téměř polovina členů jednoty Sokol Mnichov do Prahy. Krátce pře polednem jme se sešli na nádvoří Pražského hradu. Přesto, že byl všední den, nikdo z nás si nechtěl nechat ujít jedinečnou prohlídku veřejnosti nepřístupných reprezentačních prostor Pražského hradu. A to jsme ještě nevěděli co - přesněji řečeno kdo - nás v jejím závěru očekává. Překvapení vyšlo Evě a Ivanovi Steigerovým, kteří celou akci zorganizovali, dokonale.
Během velmi zajímavého výkladu o historii jednotlivých sálů najednou zazvolnil naší paní průvodkyni mobil. Po krátkém rozhovoru nám oznámila, že se z technických důvodů musíme přesunout do zpět do Skleněného salonu. Zakrátko se ve dveřích objevil pan prezident Václav Klaus v doprovodu své aistentky. Starosta Trunčík zavelel Pozor! a my jsme pana prezidenta sborově pozdravili sokolskolským "Nazdar!".
Eva Steigerová předala jménem naší jednoty symbolické dárky - sokolskou kravatu a výtisk našeho zpravodaje. Poté se rozvinula neformální diskuze. Pan prezident vyprávěl o svých zážitcích z pobytu v Mnichově s týmem basketbalistů a návštěvy Oktoberfestu. Pohovořili jme též o aktuální politické situaci v Čechách a v Německu i o činnosti naší mnichovské jednoty. Pak ještě společná fotografie a již jsme se museli rozloučit.
Po skončení prohlídky, jme si ještě prohlédli Muzeum hraček v Purkrabství Pražského hradu a přijemný den zakončili společnou večeří.