Jednoho pátečního květnového rána se rozjela téměř polovina členů jednoty Sokol Mnichov do Prahy. Krátce pře polednem jme se sešli na nádvoří Pražského hradu. Přesto, že byl všední den, nikdo z nás si nechtěl nechat ujít jedinečnou prohlídku veřejnosti nepřístupných reprezentačních prostor Pražského hradu. A to jsme ještě nevěděli co - přesněji řečeno kdo - nás v jejím závěru očekává. Překvapení vyšlo Evě a Ivanovi Steigerovým, kteří celou akci zorganizovali, dokonale.
Během velmi zajímavého výkladu o historii jednotlivých sálů najednou zazvolnil naší paní průvodkyni mobil. Po krátkém rozhovoru nám oznámila, že se z technických důvodů musíme přesunout do zpět do Skleněného salonu. Zakrátko se ve dveřích objevil pan prezident Václav Klaus v doprovodu své aistentky. Starosta Trunčík zavelel Pozor! a my jsme pana prezidenta sborově pozdravili sokolskolským "Nazdar!".
Eva Steigerová předala jménem naší jednoty symbolické dárky - sokolskou kravatu a výtisk našeho zpravodaje. Poté se rozvinula neformální diskuze. Pan prezident vyprávěl o svých zážitcích z pobytu v Mnichově s týmem basketbalistů a návštěvy Oktoberfestu. Pohovořili jme též o aktuální politické situaci v Čechách a v Německu i o činnosti naší mnichovské jednoty. Pak ještě společná fotografie a již jsme se museli rozloučit.
Po skončení prohlídky, jme si ještě prohlédli Muzeum hraček v Purkrabství Pražského hradu a přijemný den zakončili společnou večeří.